Strona Główna · Galeria · Forum · Video · Zwierzaki · Odgłosy Zwierząt · Sklep Zoologiczny · Ciekawostki · Zwierzęta · Serwis Styczeń 24 2020 14:53:23
Nawigacja
O ZWIERZĘTACH
Serwis ozwierzetach.npx.pl jest stworzony
dla miłośników zwierząt.
Na nim znajdziesz: Informacje o zwierzętach,
zdjęcia zwierząt, oferty sprzedaży zwierząt,
możliwość napisania coś o swoim zwierzaku
i bardzo wiele innych możliwości.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 58
Najnowszy Użytkownik: Corpos14
Na Forum
Najnowsze Tematy
Im happy I now regis...
hublot classic grand...
replica watches Hami...
concord swiss replic...
swiss jaeger lecoult...
Najciekawsze Tematy
Coś nowego na str... [9]
Sklep Zoologiczny [4]
Czy świnki morski... [4]
Czy papużki można... [4]
Ciekawostki [2]
Kontakt
GG: 37606266
Ostatnio zapisany zwierzak
Ostatnio dodany zwierzak:

Kot pospolityImka

Przeglądaj zwierzaki »
tt
Featured Content Slider Using jQuery - Web Developer Plus Demos
News
Hotot biały
W historii hodowli królików traktowanej często jako zajęcie czysto męskie, znaczącą rolę przy tworzeniu nowych ras odegrało kilka pań-hodowczyń. W literaturze zachodnio-europejskiej można znaleźć wzmianki o m.in. Niemce Sandemann, która wyhodowała królika marburskiego, Holenderce Van Schelven odpowiedzialnej za lotaryńskiego srokacza, czy Angielce Illingworth (królik liliowy). Jednak najbardziej znana jest Eugenia Bernard z Francji, której królik hotot biały przyniósł zasłużony rozgłos i uznanie w hodowlanym świecie. Pani Bernard, wielka miłośniczka hodowli królików pracująca jako nauczycielka w miejscowości Hotot en Aule, podjęła się na początku XX wieku prac nad wyhodowaniem całkiem nowej rasy królików. Do kojarzeń, jak twierdziła używała wyłącznie tradycyjnych bezrasowych królików o ubarwieniu czarno-białym, powszechnie hodowanych w tamtym czasie we Francji.
Scorpion dnia luty 19 2012 13:16:56 · Czytaj więcej · 1 Komentarzy · 1137 Czytań · Drukuj
Pantera śnieżna
Irbis, zwany też panterą śnieżną i śnieżnym leopardem (Panthera uncia) – gatunek drapieżnego ssaka z rodziny kotowatych (Felidae), występujący na terenach Azji Środkowej.
Klasyfikacja: Do niedawna irbis zaliczany był do monotypowego rodzaju Uncia. Na podstawie analizy genetycznej przeprowadzonej w 2006 roku gatunek ten został umieszczony w rodzaju Panthera. Irbis jest ściśle powiązany z tygrysem, obydwa gatunki rozdzieliły się około 2 milionów lat temu.
Występowanie: Żyje w Himalajach i na Wyżynie Tybetańskiej oraz środkowej Azji. Zamieszkuje stepy, lasy i góry do 6 000 m n.p.m. w lecie i ok. 600 m n.p.m. w zimie. Zwykle przebywa nad granicą lasu.
Scorpion dnia luty 19 2012 13:08:55
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 932 Czytań · Drukuj
Żubry w lubuskim.
W ostatnich czasach na zachodniej części Polski w województwie lubuskim zostały przywiezione do lasów żubry. Jak wiecie żubry są pod ochroną. Wszyscy myślą że na tam żubry będą mogły żyć spokojnie i się rozmnażać. Do lasów nie wprowadzono stada tylko samca i samicę. Okolic nie zamieszkują łagodne dzikie zwierzęta, na tych obszarach mieszka bardzo dużo wilków. Jak wiadomo stado wilków poradziło by sobie z dwoma żubrami. Jak wy myślicie o tej zmianie? Swoje odpowiedzi piszcie w komentarzach.
Scorpion dnia styczeń 29 2012 15:21:14
0 Komentarzy · 1582 Czytań · Drukuj
Burgundzki
... hodowane były dla pozyskiwania cennego mięsa. Starania o utrwalenie i uznanie jako rasy królika burgundzkiego rozpoczęto z początkiem XX wieku, oficjalnie uznana została we Francji w 1914 roku pod nazwą fauve de Bourgogne (płowy z Burgundii). Królik burgundzki od początku istnienia hodowany był w celach produkcji mięsnej ale ceniony był również przez przemysł futrzarski ze względu na dość dobrą jakość okrywy włosowej i oryginalną żółtą barwę. Obecnie rasa ta jest powszechnie hodowana w krajach europejskich, a swoją popularność zawdzięcza bardzo dobrym przyrostom masy ciała, wydajności rzeźnej w granicach 60%, jak również dobrej płodności oraz świetnie rozwiniętemu instynktowi macierzyńskiemu u samic. Zdaniem wielu ekspertów rasa ta jest jedną z najlepszych wśród ras wyróżniających się wybitnymi walorami użytkowymi.
Scorpion dnia grudzień 16 2011 20:37:12
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 997 Czytań · Drukuj
Jakie błędy popełniamy w hodowli i w lotach?
... W dążeniu do osiągnięcia mistrzostwa, próbujemy wzorować się na działaniach i postępowaniu tych najlepszych spośród nas. Odwiedzając, podpatrujemy ich, w rozmowach i w wywiadach pytamy o wszystko: o gołębie, o gołębniki, o karmienie, o hodowlę i loty.Gdybyśmy byli ich świadomi, gdybyśmy je znali i w dodatku potrafili je wyeliminować w naszych hodowlach – wtedy wszyscy bylibyśmy mistrzami! Jakkolwiek – realnie biorąc – jest to przecież niemożliwe, to jednak z pewnością wtedy nasze hodowle byłyby bardziej wyrównane i stałyby na wyższym poziomie. W dążeniu do osiągnięcia mistrzostwa, próbujemy wzorować się na działaniach i postępowaniu tych najlepszych spośród nas. Odwiedzając, podpatrujemy ich, w rozmowach i w wywiadach pytamy o wszystko: o gołębie, o gołębniki, o karmienie, o hodowlę i loty.
Scorpion dnia listopad 05 2011 19:15:30
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 974 Czytań · Drukuj
Najszybsze zwierze na świecie
Ciało geparda jest smukłe i muskularne z długimi nogami, mimo iż wygląda na wątłego i delikatnego. Klatka piersiowa jest obszerna, a talia wąska. Ma małą głowę i krótki pysk, wysoko umieszczone oczy, duże nozdrza i małe okrągłe uszy. Jako jedyny z kotowatych nie potrafi chować pazurów. Futro geparda jest płowe z okrągłymi czarnymi plamkami i czarnymi liniami po bokach pyska. Dorosły samce ważą przeciętnie 38-58 kg z kolei samice 30-42 kg. Długość ciała wynosi od 112 do 135 cm, podczas gdy ogon mierzy do 84 cm. Samce są przeważnie większe niż samice, mają także nieco większą głowę i muskularniejsze ciało.
Scorpion dnia lipiec 27 2011 16:09:03
Czytaj więcej · 2 Komentarzy · 964 Czytań · Drukuj
Największe zwierze na świecie.
Samice i młode słonie żyją w stadzie pod przewodnictwem dorosłej samicy, z którą każdy z członków rodziny jest spokrewniony. Młode samce przeganiane są ze stada, kiedy tylko osiągną dojrzałość płciową.
Scorpion dnia maj 24 2011 19:56:02
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1096 Czytań · Drukuj
Prehistoryczne konie
... Znaleziska kopalne wskazują, ze gatunek rozwijał się pomyślnie na obydwu kontynentach amerykańskich około dwóch milionów lat temu. Lecz po dłuższym czasie w dziwny sposób wszystkie konie wyginęły.
Scorpion dnia maj 21 2011 19:56:14
Czytaj więcej · 2 Komentarzy · 1244 Czytań · Drukuj
Waran stepowy czyli "wejście smoka"
Jaszczurki wywierają na nas ogromne wrażenie przywodząc swym wyglądem dawno minioną epokę dinozaurów oraz przywołując w pamięci zasłyszane w dzieciństwie legendy o smokach.
Scorpion dnia maj 14 2011 14:18:16
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1602 Czytań · Drukuj
Reklama


Partnerzy

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu